Najlepszym rozwiązaniem na uciążliwe upały jest zastosowanie klimatyzacji przypodłogowej w mieszkaniu, domu i biurze. Jedną z zalet jest możliwość wyboru dowolnego miejsca do jej montażu. Nie trzeba doprowadzać przewodów i kłuć ścian! Niewielkie wymiary urządzenia sprawiają, że doskonale sprawdzi się pod oknem lub w małych przestrzeniach. Klimatyzatory można instalować przy podłodze, pod sufitem lub na ścianie. Ich design jest nowoczesny i z pewnością nie zaburzy stylu wnętrza, w którym ma się znaleźć.
Zalety klimatyzacji przypodłogowej
Urządzenie jest ciche oraz ergonomiczne. Funkcja trybu nocnego gwarantuje domownikom oszczędność energii. Włączając tryb nocny, mamy pewność, że pomieszczenia nie przegrzeją się lub nie wychłodzą. Warto dodać, że większość modeli oferowanych na rynku posiada tryb wentylatora. Co to oznacza w praktyce? Wyłączając funkcję chłodzenia i ogrzewania za pomocą nawiewu obniżymy temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Gdy urządzenie pracuje z pełną mocą w bardzo krótkim czasie jest w stanie ochłodzić lub ogrzać całą przestrzeń.
Na co zwracać uwagę podczas zakupu klimatyzacji podłogowej?
Decydując się na zakup klimatyzatorów przypodłogowych, dobrze jest zapoznać się z dostępnymi modelami oraz ich parametrami. Jeśli informacje na temat specyfikacji produktu są dla Ciebie niezrozumiałe, poproś o pomoc fachowców. Wybierz dostawcę, który cieszy się dobrą opinią wśród klientów i może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży. Ważne, aby w ofercie prócz sprzedaży znalazły się jeszcze montaż, przegląd i konserwacja urządzeń. Pamiętaj, że kompetentna porada, wycena prac oraz fachowa obsługa techniczna wpływają na dokonanie najlepszego wyboru.
Jak obliczyć moc klimatyzatora?
Istotną rolę w obliczeniu mocy urządzenia jest metraż pomieszczenia, w którym klimatyzator będzie pracował na co dzień. Przed podjęciem decyzji o zakupie urządzenia można samodzielnie oszacować nasze oczekiwania względem mocy. Po pierwsze trzeba określić jaka jest powierzchnia wybranego pomieszczenia w metrach. Następnie liczbę metrów mnożymy przez 100. Wynik prezentuje moc chłodniczą klimatyzatora w Watach.
Klimatyzator dba o czystość powietrza
Zamontowane filtry wewnątrz urządzenia zapewniają bardzo wysoką jakość emitowanego powietrza do pomieszczenia. Filtry dokładnie pochłaniają alergeny, mikroorganizmy oraz nieprzyjemne zapachy. To, co wyróżnia klimatyzatory podłogowe, to bardzo intensywny nawiew powietrza wydobywający się z jednostek wewnętrznych. Montaż klimatyzacji zaleca się alergikom oraz osobom cierpiącym na duszności i przewlekły katar sienny.
Kilka ważnych parametrów
Dzięki dostarczeniu szczegółowych wymiarów wybierzesz optymalny model spełniający Twoje preferencje. W trosce o środowisko naturalne zainteresuj się klimatyzatorami energooszczędnymi. Energooszczędne modele rzadziej się uruchamiają i dostosowują pracę układu chłodniczego do warunków panujących w danym pomieszczeniu. Czy klimatyzacja powinna być głośna? Oczywiście, że nie! Jednak praca nie wszystkich modeli jest cicha. Podczas zakupu klimatyzatora przypodłogowego zapytaj o poziom hałasu pracy klimatyzatora na najwyższej mocy. Kolejnym ważnym aspektem są udogodnienia technologiczne ułatwiające codzienną obsługę urządzenia. Chodzi tutaj głównie o automatyczne włączanie i wyłączanie oraz regulację temperatury.
Zdalne sterowanie klimatyzacją
Temperaturę powietrza zmieniamy przy użyciu sterownika i opcji online. Najnowocześniejsze modele klimatyzatorów dzięki funkcji komunikacji z siecią Wi-Fi umożliwiają sterowanie urządzeniem przy pomocy smartfona w domu lub poza nim. Urządzenia współpracujące z siecią Internetową pozwalają na ich uruchamianie, wyłączanie oraz zmianę ustawień. Jednak zdecydowanie częściej użytkownicy w domach korzystają ze sterownika bezprzewodowego, czyli pilota.
Klimatyzacja przypodłogowa – czy warto ją montować?
Klimatyzatory przypodłogowe chłodzą lub ogrzewają w zależności od pory roku i potrzeb użytkownika. Podczas chłodnych dni urządzenie idealnie ogrzeje pomieszczenie, a latem obniży temperaturę powietrza, która zapewni komfort wykonywania codziennych obowiązków nawet podczas upału. Pamiętajmy, że temperatura powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu może być niższa maksymalnie o 6-7 stopni niż temperatura na zewnątrz. Dużo większe różnice temperatur mogą wywoływać infekcje gardła i przeziębienia. Najważniejszym zadaniem klimatyzacji podłogowej jest równomierne i jednolite rozprzestrzenianie ciepłego lub zimnego powietrza w wyznaczonych kierunkach. Aby klimatyzator spełniał swoją funkcję, trzeba o niego umiejętnie zadbać. Filtry powietrza są zamontowane w dogodnym miejscu tak, by w sposób szybki i bezpieczny zdjąć je i oczyścić. Nie można zapominać o regularnym serwisie klimatyzacji przeprowadzanym przez fachowców.
Klimatyzatory znanych producentów
Firma Artis Group zapewnia swoim klientom przegląd urządzeń, który przeciwdziała powstawaniu i rozwojowi grzybów oraz pleśni w układzie klimatyzatora. To autoryzowany punkt serwisowy, który może pochwalić się dużym wyborem klimatyzacji. W ofercie firmy znajdują się urządzenia znanych marek z wymaganymi certyfikatami. Stawiają na najlepsze rozwiązania, a klimatyzatory pochodzą od znanych producentów: Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy, Haier, Gree, Daikin, Panasonic, Samsung, LG oraz Toshiba.
Klimatyzacja przypodłogowa – cena
Zakup oraz montaż klimatyzacji przypodłogowej jest sporym wydatkiem. Ceny wahają się od tysiąca złotych wzwyż. Do ceny klimatyzatora należy doliczyć także koszty montażu. Wybór klimatyzatora i jego cena zależy przede wszystkim od powierzchni pomieszczenia, które ma być chłodzone lub ogrzewane. Dlaczego warto zainwestować w nowoczesne modele, które są droższe? Ich wydajność oraz klasa energetyczna są zdecydowanie wyższe. Urządzenia pracują ciszej, a ich ergonomiczny kształt pozwala na znalezienie optymalnego miejsca nawet w małych pomieszczeniach. Minimalistyczny design ułatwia montaż na ścianie lub na podłodze. Sprzęt o większych parametrach i mocy działania nie ulega awariom, jak ma to miejsce w przypadku niewydolnych, tańszych urządzeń.