Klimatyzacja jest elementem, który coraz częściej gości w naszych domach i okazuje się zbawiennym urządzeniem w trakcie trwania mocnych upałów. Szczególnie istotne jest to dla mieszkańców ostatnich pięter domów wielorodzinnych, którzy na co dzień zmagają się wysoką temperaturą we wnętrzach, ale także innych mieszkańców, którzy chcą poprawić swój komfort w mieszkaniu lub biurze.

Klimatyzacja ścienna – najpopularniejsze rozwiązanie dla domu

Najczęściej wybieranym rodzajem klimatyzacji do pomieszczeń mieszkalnych jest klimatyzacja ścienna, która wyróżnia się na tle innych prostym montażem oraz tańszym serwisem. Dodatkowo klimatyzacja ścienna jest często wyposażona w dodatkowe funkcje, które jeszcze bardziej poprawiają komfort użytkowników.

Klimatyzacja w ozdobnym wydaniu

Klimatyzacja ścienna nie musi kojarzyć się już z nieatrakcyjnym pudłem, które będzie szpecić Twoje pomieszczenie. Nowoczesne klimatyzatory są dopracowane pod względem wizualnym, a stare odeszły już dawno w niepamięć. Urządzenia, które znajdziemy na rynku łączą w sobie funkcjonalność oraz reprezentatywny design.

Nowoczesne klimatyzacje ścienne

Obecnie otrzymamy szeroki wybór klimatyzacji, które zaskakują swoim designem. Klimatyzacja ścienna nie musi już dłużej być elementem, który chcielibyśmy ukryć, ale staje się swoistą dekoracją w każdym wnętrzu. Nowoczesne urządzenia mają opływową obudowę, która nadaje im lekkości. Dodatkowo urządzenie nie musi już być tylko w białym kolorze. Klimatyzatory występują w coraz szerszej gamie kolorystycznej, która wpisuje się w różnorodne, ultranowoczesne wnętrza.

Klimatyzatory ścienne w oprawie LED

Producenci klimatyzacji idą z duchem czasu i na bieżąco dostosowują swoją ofertę do aktualnych trendów designerskich. Już teraz możemy znaleźć klimatyzatory, które imitują na ścianie interesujące obrazy i ozdoby. Dodatkowo nowoczesne klimatyzatory posiadają ledową oprawę, która jest dodatkowym elementem dekoracyjnym, tworzącym wieczorem intrygującą atmosferę we wnętrzu.

Instalacja klimatyzacji – wysoki komfort dla użytkownika

Zastosowanie klimatyzacji w pomieszczeniach pozwala użytkownikom na utrzymanie odpowiedniej temperatury we wnętrzu. Nowsze modele klimatyzacji ściennej charakteryzuje cicha praca, która nie zakłóca w żadnym stopniu odpoczynku. Na rynku dostępne są również klimatyzatory, które oprócz ochładzania pomieszczeń są wyposażone w funkcje obróbki i filtrowania powietrza, oczyszczające powietrze z alergenów, pyłków i bakterii. Możliwości te powodują, że zapewniony zostaje pełen komfort wszystkich użytkowników wnętrza.

Jak odpowiednio dobrać moc klimatyzacji?

W momencie, kiedy podjęliśmy już decyzję o zakupie i montażu klimatyzacji ściennej, pojawia się zwykle pytanie, jaka moc będzie dla nas odpowiednia. Najlepiej będzie skonsultować moc chłodniczą ze specjalistą, który dokładnie wyliczy zapotrzebowanie do naszego pomieszczenia. W przypadku, gdy nie mamy możliwości skorzystania z pomocy fachowca, należy przyjąć, że na każdy metr powierzchni mieszkaniowej potrzebujemy mocy 100 W. Warto mieć na uwadze, że to drugie rozwiązanie nie bierze pod uwagę liczby okien czy innych uwarunkowań technicznych mieszkania.

Gdzie powiesić klimatyzator?

Klimatyzatora nie powinno umieszczać się w nieprzemyślanym miejscu. Idealna przestrzeń na klimatyzator ścienny, powinna uwzględniać przede wszystkim kierunek nadmuchu powietrza. Nie powinien być on skierowany bezpośrednio na sofę w salonie, biurko w biurze czy łóżko w sypialni. Jest to o tyle istotne, że niewłaściwa instalacja może powodować dolegliwości zdrowotne tj. bóle mięśni czy przeziębienie. Klimatyzację można umiejscowić pod parapetem lub sufitem, dzięki czemu nie będzie rzucała się w oczy, a w pełni spełni swoją funkcję.

Klimatyzacja ścienna do mieszkania w bloku – najważniejsze aspekty

Klimatyzacja coraz częściej znajduje uznanie mieszkańców bloków, którzy chętnie korzystają z tego rozwiązania. Rozważając zakup klimatyzacji, warto zawczasu pomyśleć o miejscu jej instalacji. Trzeba mieć na uwadze, że klimatyzacja to nie tylko urządzenie montowane wewnątrz pomieszczenia, ale również agregat, który najczęściej umieszcza się na balkonie. W takim przypadku należy zaznajomić się również z poziomem głośności jednostki zewnętrznej, aby nie zakłócać spokoju naszych sąsiadów. Przy instalacji klimatyzacji warto również pamiętać, że oprócz wymienionych już elementów istotne jest również odprowadzenie wody, która powstaje w wyniku chłodzenia powietrza. Nie zawsze jest to możliwe przez balkon, co wpływa na konieczność zainstalowania dodatkowego elementu, jakim jest pompka skroplin.

Ile kosztuje klimatyzacja ścienna?

Cena klimatyzacji ściennej jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim na koszt instalacji klimatyzacji wpływa moc danego urządzenia, te przeznaczone na większą powierzchnię będą posiadać wyższą cenę. Dodatkowo na koszt instalacji wpływa również design samej klimatyzacji. Jak wspominaliśmy, jest wiele możliwości, które powodują, że klimatyzator bardziej przypomina ozdobę niż urządzenie. W takim przypadku cena również będzie wyższa. Wpływ na cenę ma również wybór samego producenta oraz modelu. Dla przykładu klimatyzacja Mitsubishi 2,5 kW można zakupić w przedziale cenowych od 2300 do niemal 7000 zł.

Klimatyzacja – czy jest to zdrowe rozwiązanie?

To, czy klimatyzacja będzie nam szkodzić czy pomagać, zależy głównie od naszych indywidualnych predyspozycji. Bardzo często krążą informacje, że klimatyzacja wywołuje przeziębienia oraz zachorowania. Dolegliwości, które się pojawiają, mogą być związane z nieprawidłowym doborem urządzenia do wielkości pomieszczenia. Duże znaczenie ma w tym przypadku również nieprawidłowy montaż, który zamiast wychładzać pomieszczenie, może schładzać newralgiczne punkty naszego organizmu. Przeziębienie występujące po przebywaniu w klimatyzowanym pomieszczeniu może być skutkiem niepoprawnego użytkowania urządzenia. Bardzo często użytkownicy włączają klimatyzację na najniższą temperaturę i wykorzystują najwyższą moc nawiewu, ustawioną wprost na nich, co jest przyczyną późniejszych zachorowań.

Klimatyzatory ścienne to rozwiązanie nie tylko dla biurowców. Z powodzeniem odnajdują się również w domach jednorodzinnych, a także w blokach. Ich funkcjonalność i nowoczesny design pozwala na komfortowe przebywanie we wnętrzach, nawet gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, nie odbierając przy tym uroku pomieszczeniom.

FAQ

Czy można zamontować klimatyzację w bloku?

Oczywiście. Klimatyzacja w blokach jest coraz częściej spotykana, ponieważ znacząco podnosi komfort mieszkańców. Aby sprawnie funkcjonowała, należy dobrać jej odpowiedni model oraz dopasować wszystkie parametry. Jeżeli zastanawiasz się nad klimatyzacją w bloku, zadzwoń do nas, a dobierzemy odpowiednie urządzenia dla Ciebie.

Czy klimatyzację można powiesić w dowolnym miejscu?

Klimatyzację należy zainstalować w miejscu, które nie będzie kierować nawiewu bezpośrednio na użytkowników wnętrza. Jeżeli montujemy klimatyzację w salonie, należy unikać sytuacji, gdzie chłodne powietrze będzie skierowane wprost na kanapę, gdzie najwięcej czasu spędzają zwykle mieszkańcy.

Ile kosztuje klimatyzacja ścienna?

Koszt zależny jest od mocy danego urządzenia oraz producenta i wybranego modelu. Cena urządzenia może wahać się od 2300 zł do niemal 7000 zł w zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy. Jeżeli nadal się zastanawiasz, skontaktuj się z nami, a dobierzemy odpowiednie urządzenie i przygotujemy wycenę wraz z montażem klimatyzacji.